Proszę czekać...
zamknij
slogan: Biznesmen - cżłowiek, który potrafi odkupić swoje grzechy z zyskiem

Konta oszczędnościowe - przydatne informacje

Jeszcze parę lat temu oprocentowanie kont było na zauważalnym poziomie. Każdy, kto mógł się pochwalić stałymi dochodami i otrzymywał na konto jakieś większe pieniądze, miesiąc w miesiąc miał dopisywane odsetki od włożonych pieniędzy. Rzec jasna z reguły były to odsetki w wysokości kilkudziesięciu groszy, góra kilku złotych, ale jednak były namacalnym dowodem, że oprocentowanie jest i można dzięki niemu generować zyski. 

Dziś jest o wiele gorzej. Z reguły oprocentowanie jest na tyle minimalne, ze zauważyć tego nie można, co więcej – wiele kont to konta nieoprocentowane. Kosztują, ponieważ za ich używanie należy płacić, w zamian jednak nie otrzymujemy nic. Oprocentowanie wynosi po prostu zero. Czy warto decydować się na takie konta?


Biorąc pod uwagę to że opłaty za konta nie są zbyt wysokie, oczywiście warto. Dzięki posiadaniu konta, o wiele łatwiej można gospodarować pieniędzmi – dokonywać bezpłatnych przelewów, działać, oszczędzając na lokatach i bezpiecznie gromadzić pieniądze Każdy, kto posiada na koncie znaczną sumę, powinien jednak mieć świadomość, że brak sensownego oprocentowania jest po prostu stratą. 

W takiej sytuacji o wiele lepiej zdecydować się na konta oszczędnościowe. Takie w swojej ofercie posiadają praktycznie wszystkie banki. Konta oszczędnościowe charakteryzują się o wiele wyższym oprocentowaniem, choć decydując się na jakieś, trzeba bardzo dokładnie zapoznać się z zasadami – oprocentowanie znacznej wysokości może obowiązywać tylko od środków określonej wysokości, pieniędzy przekraczających określony limit. 

Konto tego rodzaju, może być doskonałym roziwązniem, gdyż poza wysokim oprocentowaniem, nie ma pomiędzy nim a kontem zwykłym większych różnic. Oczywiście należy powiedzieć wprost – zawsze można korzystać z pieniędzy tam ulokowanych a dzienna kapitalizacja odsetek sprawia, że nawet wyciagnięcie większej sumy nie spowoduje na przykład odjęcia środków zgromadzonych dzięki oprocentowaniu. 

Przy większych pieniądzach nie warto gromadzić ich na nieoprocetowaniym koncie. Konto oprocentowane to o wiele lepszy pomysł. Dzięki takiemu kontu można liczyć na to, że środki będą się pomnażać, a nie tracić na wartości, co jest zupełnie naturalną sprawą.